Home Sporty TFA TFA - Aktuality TFA Vratimov Cup končí

TFA Vratimov Cup končí

Tisk

Náročný, ale přes to oblíbený. Takový byl VRATIMOV CUP. Závod v disciplínách TFA zdobil Pohár ředitele HZS MSK od samého začátku. Letošní ročník byl však něčím jiný. V roce 2014 se ti "nejtvrdší hasiči" ve Vratimově znovu neobjeví.
TFA Vratimov Cup 2013 byl totiž poslední. Po třinácti letech závod končí. Posledním závodníkem, který se na start vydal byl Václav Zeman z SDH Stará Bělá, posledními medailisty byli Hess, Palát, Viej a tým Stíhačů...
Organizace Vratimov Cupu pro nás byla stále náročnější. Jak už to tak bývá, rozhodující slovo měly finance. Sehnat sponzory je rok od roku těžší. Navíc firma, kterou bych označil jako hlavního partnera zkrachovala." Řekl pro web skhzsmsk.cz hlavní organizátor Radim Biedroň.
Dalším důležitým faktorem byla skutečnost, že se za Vratimov Cup stavěli stále stejní lidé a to také není ku prospěchu."
Myšlenka ukončit každoroční organizaci ale nevznikla ze dne na den. „Již před dvěma lety jsme si řekli, že toho necháme. Vždy se nám ale povedlo opět najít motivaci. Před letošním ročníkem jsme však jistojistě věděli, že bude definitivně poslední." Popsal Biedroň situaci kolem nelehkého rozhodování. TFA Vratimov Cup byl něčím jedinečný. Společně s Štramberskou Trůbou a Radniční věží v Ostravě stál u zrodu Poháru ředitele HZS MSK v disciplínách TFA. „Ano, z počátku bylo takových závodů v kraji málo. Jezdilo k nám i 70 závodníků. Postupem času ale zájem upadal. I toto hrálo při našem rozhodování roli."
Vratimov Cup se ve své historii přesunul z prostředí náměstí před hasičskou zbrojnici JSDH Vratimov. „Před stanicí jsme mohli závodníkům nabídnout mnohem atraktivnější prostředí. Jezdili k nám hasiči z Vysočiny, Zlína, ale také Polska a Slovenska. Startovní pole rozhodně netvořili jen „tvrďáci" z kraje."
Poslední slovo však organizátoři ze sboru ve Vratimově rozhodně neřekli. „Rádi by jsme v budoucnu nějakou zajímavou akcí na Vratimov Cup navázali. Momentálně, ale ještě nic konkrétního nemáme." Dodal závěrem Biedroň, který mimo své aktivity v JSDH Vratimov působí jako velitel družstva na HS1 v Ostravě.
 
cez-reklama


logo-sk

TFA menu


Hlavní partner

sym logo

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 6 

Nejčtenější...