Home Ostatní sporty - aktuality Členové SK HZS MSK vítězi závodu na raftových člunech

Členové SK HZS MSK vítězi závodu na raftových člunech

Tisk

18.6.2011 se v pražské Tróji uskutečnil již XIII.
Ročník tradičního závodu posádek HZS ČR na raftových člunech.

14 posádek v kategorii R4 ( čtyřčlenné posádky) a 5 posádek v kategorii R6 ( šestičlenné posádky) slibovalo napínavý, adrenalinem nabitý závod. Do české Metropole se MSK vydaly reprezentovat dvě posádky hasičů z okresu Karviná. „B" družstvo, složené ze čtveřice M.Bloksch – T.Salamon – R.Hanák a M.Tomaško (okr.Ostrava) obsadilo i přes nelichotivou startovní pozici s číslem jedna, osmé místo. Družstvo „A" ve složení R.Zahradník – R.Štolfa – M.Kysa – J.Božovský dokonce dokázalo kategorii R4 vyhrát a stát se tak překvapením letošního ročníku, když ze dvou jízd + sjezdu s celkovým časem 290,7 porazili i favorizované složení pardubických hasičů.

Následný závod R6 znamenal pro naše barvy stříbrnou pozici. Do družstva „A" přibyli k čtyřem výše zmiňovaným ještě R.Kocur a M.Tomaško, jehož tým v této kategorii nestartoval. Toto vodácké složení pak jen těsně nestačilo na rivaly z pardubického kraje.

Poděkování slovy Mgr. Přemysla Švajdy – zástupce sportovního klubu pro ÚO Karviná

"chtěl bych na tomto místě poděkovat zejména příslušníkům z územního odboru Karviná za příkladnou reprezentaci MSK na 13. ročníku závodu posádek na raftových člunech na umělém kanále v Praze - Tróji, kteří dosáhli zatím nejlepšího výsledku za dobu, co se těchto závodů účastní. Po předloňském druhém místě v prestižní a nejobsazenější kategorii R4, v roce 2010 se závod neuskutečnil kvůli povodni, v roce 2011 překazil dlouhodobou nadvládu týmu HZS Pardubice v tomto sportu a tým A Karviná se stal vítězem závodu v kategorii R4, tým B (složený z nováčků v tomto sportu) obsadil cenné 8. místo, v kategorii R6 výběr z týmu A a B získal krásné 2. místo. V letošním roce nezúčastnilo méně týmu než v předešlých letech, avšak to cenu vítězství nikterak nesnižuje, protože špička z předchozích let byla kompletní."